Koncepcja

Jadąc do architekta oglądać wstępną koncepcję zastanawialiśmy się z jakimi odczuciami wyjdziemy z tego spotkania. Mogliśmy popaść w zachywt nad nowym domem i stwierdzić że jest super albo też poczuć lekki niedosyt, że chcieliśmy mieć ładniej ale się nie da. Mogło się też okazać (najgorsza opcja), że wszystko się da wykonać wedle naszych wskazówek ale trzeba dwukrotnie zwiększyć środki na przebudowę, a już najlepiej budować od nowa gdzie indziej. Weszliśmy do jego biura stremowani. Kiedy architekt rozłożył przed nami plan z rozkładem pomieszczeń okazało się, że wygląda właśnie tak jak sobie wyobrażaliśmy, no może prawie:)

Okazało się , że przy zachowaniu obecnych ścian nośnych można stworzyć z naszego „parostatku” całkiem fajne wnętrze, bez pokoi przechodnich, z wydzielonym mieszkaniem dla mamy. Co więcej, nie trzeba na nowo zalewać stropu – przynajmniej całego, fundamenty tez raczej mogą zostać takie jakie są, więc sporo ciężkich prac odpada. Architekt stwierdził, że w pół sezonu spokojnie się wyrobimy z pracami co dało nam nadzieję na zamieszkanie w nowym domu jeszcze przed ślubem. Ale wracając do koncepcji.

Najbardziej zaskoczył nas pomysł klatki schodowej w dobudowanej części domu. W dobudowanej części mają zmieścić się schody na poddasze oraz kotłownia. Dzięki takiemu rozwiązani w środku zostawiamy sobie dużo powierzchni mieszkalnej oraz dodatkowo zyskujemy kolejne pomieszczenie na „graty” znajdujące się właśnie nad kotłownią. (już w połowie zagospodarowane pomysłami co tam schować). Jeśli chodzi o naszą część parteru znalazło się miejsce na salon z jadalnią oraz osobną kuchnię. Niestety będziemy musieli zrezygnować ze spiżarki, żeby móc w jej miejsce zamontować większy kuchenny blat i dodatkowe szafki. Przy naszych intensywnych kuchennych eksperymentach na pewno przyda się dużo miejsca do przygotowywania potraw 🙂
Na poddaszu znalazły się 3 sypialnie (nasza z garderobą), gabinet, duża łazienka i pomieszczenie-schowek, garderoba no i wyżej wspomniane pomieszczenie na graty.

Poniżej rzuty parteru oraz poddasza  🙂

A.

parter

poddasze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s